**** کلینیک تخصصی بیمارستان آریا آماده پذیرش بیماران محترم در شیفت صبح و عصر است و چک آپ کامل بیماران انجام می شود ***بر اساس اطلاع اداره کل بیمه سلامت استان گیلان، بیمه شدگانی که دفترچه بیمه سلامت همگانی دارند از تاریخ اول مرداد 96 بصورت آزاد در بیمارستانهای خصوصی پذیرش می شوند***بیمارستان با بیمه های تکمیلی پارسیان، البرز، دانا، آرمان، معلم ، کوثر، sos ،ایران ،آتیه سازان حافظ، بیمه صدا و سیما و بیمه رازی  قرار داد بسته شد و بیماران دارای معرفینامه از بیمه های تکمیلی پذیرفته می شوند  ****بدنبال زحمات شبانه روزی پرسنل و همت والای پزشکان سهامدار،بیمارستان آریا به درجه 1 ابقاء شد***:::: ::::: کمیته علمی بیمارستان آریا با پیگیری و جدیت خود توانست امتیاز بازآموزی کنفرانسهای علمی بیمارستان را اخذ نماید این کنفرانس ها دارای امتیاز می باشند جهت عضویت در سامانه آموزش مداوم پزشکی کشور و کسب امتیاز باز آموزی به آدرس زیر مراجعه نمائید gilan.ircme.ir

اخبار

کنفرانس علمی " احیاء قلبی ریوی در بزرگسالان" در بیمارستان آریا برگزارشد

23 خرداد 1396 - 05:57 بعد از ظهر

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آریا، کنفرانس علمی با موضوع " احیاء قلبی ریوی در بزرگسالان" دارای امتیاز بازآموزی و با مجوز رسمی از سامانه آموزش مداوم کل کشور با دبیری علمی دکتر ولی ایمان طلب (متخصص بیهوشی- فلوشیب بیهوشی قلب) و دبیر اجرایی دکتر مهریار مشعوف (متخصص جراحی مغز و  اعصاب) و سخنرانی دکتر نادرمحمد قلی زاده (متخصص بیهوشی)، دکتر بایا فرهنگ فر (متخصص بیهوشی)، دکتر حامد حسن زاده (متخصص بیهوشی)، دکتر وحید نوایی (متخصص پزشکی قانونی)، با حضور بیش از 90 نفر شرکت کننده در تالار اجتماعات بیمارستان آریا برگزار شد.

" احیاء قلبی ریوی در بزرگسالان"

هر روز قلب تعدادی از انسانها از تپش باز می ایستد. برای بسیاری افراد ، این قطع ضربان زود هنگام است ، قلب این گروه سالمتر از آن است که بمیرد. تلاشهایی که به منظور احیاء انجام میگیرد می تواند قبل از اینکه مغز دچار صدمه دائمی شود فعالیت خودبخودی را به این قلب ها بازگرداند. اولین مرحله برای رسیدن به هدف بکار انداختن مجدد کار قلب است؛ ولی احیای مغزی (بازگرداندن بیمار به عملکرد عصبی قبل از ایست قلبی) هدف نهایی و مهمترین هدف است. پزشکان باید همواره لفظ مغزی را به خاطر بسپارند چون هدف اولیه ما را به ما یادآوری می کند: بازگرداندن بیمار به بهترین وضع عصبی ممکن.  تنها در صورتی می توان به احیای مغزی موفقیت آمیز دست یافت که گردش خون و تهویه خودبخودی به سرعت بازگردانده شوند.

احیای قلبی ریوی را می توان به دو مرحله مقدماتی و پیشرفته تقسیم  نمود که از لحاظ عملی در واقع انجام  یک سری عملیات خاص درصورت عدم و یا حضور داروها و وسایل خاص می باشد.

مراحل احیای مقدماتی BASIC LIFE SUPPORT (BLS) :

1- تشخیص فوری وجود یا عدم  پاسخ (وضعیت هوشیاری)

2- بررسی وضعیت تنفس از لحاظ  تشخیص عدم تنفس و یا وجود تنفس غیرطبیعی

3- فعال کردن سیستم اورژانس و درخواست دفیبریلاتور اتوماتیک خودکارAED))

4- برسی وجود نبض ( بیش از 10 ثانیه نباید در جستجوی نبض وقت تلف شود )

5-شروع سیکلهایی مشتمل بر 30 بار فشردن قفسه سینه و به دنبال آن دوبار تنفس مصنوعی

 

دستورالعمل های جدید احیای مقدماتی در سال 2010 ،اداره راه هوایی را  در مرحله دوم اهمیت قرار داده است. 

به مدت بیش از 40 سال مدرسین ، اقدامات  BLSرا به صورت  اقدامات معروف  ABCDشامل بازکردن راه هوایی (A= airway)، تنفس (B=breathing)، حفظ گردش خون (C=circulation)، کاربرد دفیبریلاتور(D=defibrilator) را آموزش می دادند که اولین اقدام پس از بررسی پاسخ ،باز کردن راه هوایی بود و در درجه اول اهمیت قرار داشت ، اما در آخرین دستورالعمل در سال 2010 توالی اقدامات به صورت C-A-B  تعریف  شده است زیرا متفقا با توجه به مقالات و شواهد ،نظر بر این بود که از آغاز بررسی راه هوایی تا شروع فشردن قفسه سینه تاخیر قابل توجهی در حدود 30 ثانیه در بهترین و سریعترین شرایط روی می دهد که این امر در واقع به جریان انداختن خون اکسیژنه موجود در بدن را که متعاقب ایست قلبی متوقف شده است را دچار تاخیر می کند بنابراین شروع سریع ماساژ قلبی برگشت خودبخودی گردش خون را تسریع می کند.

دفیبریلاتور تا آنجایی که امکان دارد باید هرچه سریعتر به بیمار وصل شود. با توجه به اینکه شایعترین ریتم منجربه ایست قلبی پس از حوادث ایسکمیک قلبی ، دفیبریلاسیون بطنی و تاکیکاردی بطنی می باشد و تنها درمان  موثر این آریتمی ها کاربرد دفیبریلاتوراست ، اهمیت به کارگیری این وسیله معلوم می شود ، از طرفی هر دقیقه تاخیر در به کار گیری دفیبریلاتور شانس بقا را 7-تا 10% کاهش می دهد، در صورتی که ماساژ قلبی  به میزان کافی انجام شود با هر دقیقه تاخیر در انجام دفیبریلاسیون کاهش بقا به 3-4 % به ازای هر دقیقه تاخیر تقلیل می یابد.

علاوه بر تلاش برای احیای قلبی ، احیای نورولوژیک نیز اهمیت حیاتی دارد و باید بلافاصله در فاز بعد از احیا شروع شود.

 

                                                                                                کمیته علمی بیمارستان آریا


چاپ [P]
 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

اضافه کردن نظر جدید
پیک شمیم باران

تاریخچه بیمارستان آریا رشت

پروانه این بیمارستان در سال 1330 در کوچه مهتاب بنام دکتر هوشنگ سندی و دکتر بهرام جفرودی بود و پس از آن چند سال بعد بیمارستان آریا به یک ساختمان چهار طبقه در سبزه میدان رشت منتقل گردید.

اطلاعات بیشتر

ارتباط با ما

رشت، بلوار انزلی ، جنب فرودگاه بین المللی سردارجنگل

تلفن:+98-13-33759790

info@aryahospital.ir

 


مقالات

آمار سایت