**** کلینیک تخصصی بیمارستان آریا آماده پذیرش بیماران محترم در شیفت صبح و عصر است و چک آپ کامل بیماران انجام می شود ***بر اساس اطلاع اداره کل بیمه سلامت استان گیلان، بیمه شدگانی که دفترچه بیمه سلامت همگانی دارند از تاریخ اول مرداد 96 بصورت آزاد در بیمارستانهای خصوصی پذیرش می شوند***بیمارستان با بیمه های تکمیلی پارسیان، البرز، دانا، آرمان، معلم ، کوثر، sos ،ایران ،آتیه سازان حافظ، بیمه صدا و سیما و بیمه رازی  قرار داد بسته شد و بیماران دارای معرفینامه از بیمه های تکمیلی پذیرفته می شوند  ****بدنبال زحمات شبانه روزی پرسنل و همت والای پزشکان سهامدار،بیمارستان آریا به درجه 1 ابقاء شد***:::: ::::: کمیته علمی بیمارستان آریا با پیگیری و جدیت خود توانست امتیاز بازآموزی کنفرانسهای علمی بیمارستان را اخذ نماید این کنفرانس ها دارای امتیاز می باشند جهت عضویت در سامانه آموزش مداوم پزشکی کشور و کسب امتیاز باز آموزی به آدرس زیر مراجعه نمائید gilan.ircme.ir

نوزادان

معرفی بخش نوزادان

رئیس بخش:آقای دکتر رنجکش

سرپرستار بخش:خانم میرزاجانی

منشی بخش:خانم صدیق پور


 


شماره تماس: 454

تعداد کات: 19 عدد

 

 

خدمات ارائه شده در این بخش:

1-پذیرش نوزادان متولد شده در بیمارستان(well- baby) ، اجرای ارزیابی های استاندارد نوزاد،واکسیناسیون و آموزش به مادران

2- مراقبت از نوزادان مبتلا به ایکتر ،پنومونی و....

والدین گرامی خواهشمند است در هنگام ترخیص مادر و نوزاد به کلیه توضیحات (برگه های ویژه نظیر پمفلت آموزشی،برگه واکسیناسیون،نسخه های پزشک و ...) توجه فرمائید  و در صورت هرگونه سوال و ابهامی با بخش پاسخگوی شما خواهد بود.

راهنمای بخش نوزادان

نوزاد شما پس از تولد از اتاق عمل/بخش زایمان با برگه ارزیابی سلامت نوزاد و مچ بند شناسایی تحویل پرسنل واحد نوزادان شده  با تخت منتقل بخش نوزادان  می شود.

برگه ارزیابی سلامت نوزاد توسط منشی بخش نوزادان به پدر یا نزدیک ترین فرد نوزاد جهت تشکیل مدارک پزشکی نوزاد داده می شود تا در واحد پذیرش تشکیل پرونده داده شود.این برگه مجدداً به بخش بازگردانده می شود.

توضیحات لازم جهت آموزش تغذیه نوزاد به مادر توسط پرستار واحد نوزادان در اسرع وقت ارائه می شود.

در طی زمان بستری نوزاد ارزیابی وضعیت تغذیه شیرخوار با شیر مادر ،موارد علائم نوزاد نظیر استفراغ با عدم تمایل به شیر مادر و سایر موارد مشابه توسط پرستار مرتباً کنترل و موارد غیر عادی به پزشک مربوط ارجاع داده می شود. در موارد خاص نظیر (نارس بودن و یا بیماری نوزاد) نوزاد در بخش نوزادان جدا از مادر تحت مراقبت قرار می گیرد تا اقدامات درمانی اجرا شود .

نوزاد در طی زمان بستری توسط پزشک (متخصص اطفال) معاینه می شود که بستگی به وضعیت نوزاد دفعات معاینه توسط پزشک مشخص می گردد.

ارائه توضیحات لازم در خصوص نوزاد در طول مدت بستری نوزاد صرفاً توسط پرسنل پرستاری واحد نوزادان انجام می شود.

در هنگام ترخیص مادر و نوزاد کلیه توضیحات حین ترخیص به مادر و نوزاد (همراه با برگه های ویژه نظیر پمفلت آموزشی،برگه واکسیناسیون،نسخه های پزشک و ...) داده می شود.

سنجش شنوائی نوزادان عادی که در کنار مادر هستند توسط کارشناس مربوط شنوائی سنجی انجام می شود و به خانواده توصیه می گردد که صرفاً ایشان پاسخگوی پرسش های خانواده می باشند.

برچسب شناسایی نوزاد (مچ بند) در طول مدت بستری نوزاد نباید از نوزاد جدا گردد .

در صورت ترخیص مادر و عدم ترخیص نوزاد به دلایل بیماری یا مشکلات نوزاد و به تشخیص پزشک معالج مجدداً پرونده جهت نوزاد تشکیل می شود.مادر نوزاد می تواند بنا به تمایل به عنوان همراه نوزاد در بخش زنان بستری باشد.

پیک شمیم باران

تاریخچه بیمارستان آریا رشت

پروانه این بیمارستان در سال 1330 در کوچه مهتاب بنام دکتر هوشنگ سندی و دکتر بهرام جفرودی بود و پس از آن چند سال بعد بیمارستان آریا به یک ساختمان چهار طبقه در سبزه میدان رشت منتقل گردید.

اطلاعات بیشتر

ارتباط با ما

رشت، بلوار انزلی ، جنب فرودگاه بین المللی سردارجنگل

تلفن:+98-13-33759790

info@aryahospital.ir

 


مقالات

آمار سایت