**** کلینیک تخصصی بیمارستان آریا آماده پذیرش بیماران محترم در شیفت صبح و عصر است و چک آپ کامل بیماران انجام می شود ***بر اساس اطلاع اداره کل بیمه سلامت استان گیلان، بیمه شدگانی که دفترچه بیمه سلامت همگانی دارند از تاریخ اول مرداد 96 بصورت آزاد در بیمارستانهای خصوصی پذیرش می شوند***بیمارستان با بیمه های تکمیلی پارسیان، البرز، دانا، آرمان، معلم ، کوثر، sos ،ایران ،آتیه سازان حافظ، بیمه صدا و سیما و بیمه رازی  قرار داد بسته شد و بیماران دارای معرفینامه از بیمه های تکمیلی پذیرفته می شوند  ****بدنبال زحمات شبانه روزی پرسنل و همت والای پزشکان سهامدار،بیمارستان آریا به درجه 1 ابقاء شد***:::: ::::: کمیته علمی بیمارستان آریا با پیگیری و جدیت خود توانست امتیاز بازآموزی کنفرانسهای علمی بیمارستان را اخذ نماید این کنفرانس ها دارای امتیاز می باشند جهت عضویت در سامانه آموزش مداوم پزشکی کشور و کسب امتیاز باز آموزی به آدرس زیر مراجعه نمائید gilan.ircme.ir

اطلاعات پزشکی و آموزشی بیماران

مادر و پدر گرامي:

تولد هر كودك موهبتي است كه توسط ذات باری تعالي در آغوش گرم شما نهاده شده است و اينك بر عهده شماست كه با تغذيه صحيح غنچه نو شكفته را به گل بنشانيد ما نيز جهت افزايش آگاهي از فوائد تغذيه، عزيزتان با شير مادر و   روش هاي صحيح شيردهي يار شما هستيم.

راهنمای احیاء قلبی ریوی

احیاء قلبی ریوی یک مانور حیات بخشی است که به کمک آن تنفس و گردش خون فرد مصدوم حفظ می شود تا از نرسیدن اکسیژن به مغز و مرگ مغزی در فرد جلوگیری شود. این مانور حیاتی می تواند بدون احتیاج به هیچ تجهیزاتی انجام گیرد. مونیکا کلینمن نایب رئیس انجمن قلب آمریکا می گوید براساس مطالعات صورت گرفته در شرایط آزمایشگاهی و مطالعات روی جمعیت های بزرگ هر چه ماساژ قلبی و روند CPR سریع تر آغاز شود نتیجه موثرتری خواهد داشت به ویژه اگر 4 دقیقه اول بعد از ایست قلبی بیمار باشد

برای دسترسی به فایل آموزشی  راهنمای احیاء قلبی لطفا کلیک کنید

 

راهنمای مادر پس از زایمان طبیعی

برای دسترسی به فایل آموزشی  راهنمای مادر پس از زایمان طبیعی کلیک کنید

راهنمای آموزش مادران جهت شیردهی

برای دسترسی به فایل آموزشی  شیردهی کلیک کنید

برنامه مراقبتی از بیماران با کاهش سطح هوشیاری در منزل

برای دسترسی به فایل آموزشی  بیماران با کاهش سطح هوشیاری در منزل  کلیک کنید

رژیم غذایی بیماران مبتلا به نقرس

نقرس بيماري است كه خود را با علايم افزايش اسيداوريك خون، التهاب مفصلي درد ناك و رسوب كريستال­هاي اورات­ سديم و سنگ­هاي كليوي اسيداوريكي نشان مي­دهد.

برای دسترسی به فایل آموزشی رژیم غذایی بیماران مبتلا به نقرس  کلیک کنید

 

راهنمای مصرف وارفارین (کومادین)

وارفارین یک داروی رقیق کننده خون و جلوگیری کننده از خطر تشکیل لخته خون می باشد که به صورت قرصهای صورتی رنگ 5 میلی گرمی وجود دارد. توجه کنید که این دارو با توجه به نظر پزشک و حتما طبق مقداری که تعیین می شود و با کنترل آزمایش pt باید مصرف شود.

برای دسترسی به فایل آموزشی راهنمای مصرف وارفارین (کومادین)  کلیک کنید

 

لزوم توجه به تغذیه دانش آموزان در مدارس

سال‌هایی که کودک در مدارس ابتدایی می‌گذراند، از نظر تغذیه دوره مهمی است؛ زیرا رشد کودک در این سنین ادامه دارد اگرچه سرعت رشد آنها کمتر از سال‌های اول زندگی است، ولی باید توجه داشت که هر مرحله از رشد متکی بر روند مرحله قبل بوده و مرحله بعد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای دانلود پمفلت آموزشی تغذیه دانش آموزان در مدارس  لطفا کلیک نمائید

 

تعریف هموويژيلانس:

همو به معناي خون و ويژيلانس به معناي مراقبت است  و تركيب مراقبت از خون به عنوان برگردان هموويژيلانس بكار مي رود و به فعاليت هايي اطلاق مي شود كه در كل زنجيره انتقال خون از زمان جمع آوري خون تا زمان تزريق آن به گيرنده ) به منظور جمع آوري و ارزيابي اطلاعات مربوط به وقوع عوارض ناخواسته احتمالي ناشي از تزريق خون و فرآورده هاي آن در افراد گيرنده انجام شده تا در صورت امكان مانع از بروز مجدد آنها شود. در واقع هموويژيلانس به معناي مراقبت از دريافت كنندگان خون و فرآورده هاي خوني در مقابل عوارض ناخواسته ناشي از انتقال خون است .

جهت دانلود فایل آموزشی هموویژلانس کلیک نمائید

پیک شمیم باران

تاریخچه بیمارستان آریا رشت

پروانه این بیمارستان در سال 1330 در کوچه مهتاب بنام دکتر هوشنگ سندی و دکتر بهرام جفرودی بود و پس از آن چند سال بعد بیمارستان آریا به یک ساختمان چهار طبقه در سبزه میدان رشت منتقل گردید.

اطلاعات بیشتر

ارتباط با ما

رشت، بلوار انزلی ، جنب فرودگاه بین المللی سردارجنگل

تلفن:+98-13-33759790

info@aryahospital.ir

 


مقالات

آمار سایت